Pic 2 Bradley Cooper Limitless

Prawdziwe NZT-48 i CPH4 (inteligentne tablety)

Wyobraź sobie, że możesz wziąć tabletkę, która pozwala przejść od korzystania z 10% mózgu do 100%.

O ile mądrzejszy byłbyś? Jeśli używasz więcej siły w mózgu, może nawet rozwijać nowe umiejętności, takie jak telepatia.

Jest to opowieść o filmie Lucy, w którym lek o nazwie CPH4 szwy do żołądka przemytnika narkotyków (Scarlett Johansson), który daje jej głęboką inteligencję i specjalne umiejętności.

Jest to podobne do historii innego filmu, Wszechmogącego (Limitless), w którym lek o nazwie NZT-48 sprawia, że główny bohater (Bradley Cooper) wyróżnia się we wszystkim, co robi.

Czy są te niesamowite leki zwiększające wydajność? Czy Modafinil jest najbliższym zamiennikiem w świecie rzeczywistym?

Do czego działa NZT-48?

NZT to fikcyjna pigułka z filmu Wszechmogącego (Nieograniczone).

Główny bohater, grany przez Bradleya Coopera, jest pisarzem próbującym przebić się, który odkrywa przez znajomego nowo utworzony lek o nazwie NZT-48.

Po wypróbowaniu tego leku maksymalizuje jego potencjał mózgu – staje się bardziej wnikliwy, jest w stanie dogłębnie przypomnieć doświadczenia i złożone myśli może nauczyć się w krótkim czasie. Jego pierwszym kamieniem milowym była publikacja książki – najlepszego dzieła, jakie kiedykolwiek stworzył – w ciągu jednej nocy.

Jego mózg idzie pełną parą. Nie czuje się zmęczony, jest niezwykle produktywny, jego dbałość o szczegóły zapiera dech w piersiach i staje się elegancki i charyzmatyczny.

Kiedy dostaje więcej leku, jego potencjał wydaje się być nieograniczone.

Dzięki nowym umiejętnościom jego sukces i bogactwo szybko rosną. Postać Coopera nadal zarabia miliony dolarów na giełdzie, a następnie w zasadzie pcha się na szczyt wielkiej korporacji.

Niestety, lek ma pewne niekorzystne skutki uboczne i jak znalazł kilka innych osób, które próbowały leku przed nim, zmarł po cierpienie kilka strasznych bólów głowy.

Czym jest CPH4?

Podobnie jak nzt-48 z Wszechmogącego (Nieograniczone), CPH4 jest syntetycznym lekiem z fikcyjnego filmu o nazwie Lucy. Lek pozwala mózgowi na dostęp do 100% jego całkowitej zdolności, osiągając w ten sposób znaczną poprawę we wszystkich formach inteligencji (inteligencja emocjonalna, logiczna i kinestetyczna).

Opiera się to na ogólnym przekonaniu, że mózg wykorzystuje tylko 10% swojej pojemności.

W Lucy, główna bohaterka jest grana przez Scarlett Johansson, przemytnika narkotyków, który nosi nowe eksperymentalne narkotyki w brzuchu. Po tym, jak zostaje pobita i kopnięta przez niektórych bandytów, paczka w żołądku jest rozdarta, a lek jest uwalniany do jej krwiobiegu w dużych dawkach.

Postać Johanssona stopniowo zyskuje dostęp do innych obszarów mózgu i praktycznie wykracza poza ludzką egzystencję. Będzie mogła komunikować się przez Internet, a nawet myśleć o kontrolowaniu rzeczy.

Brzmi całkiem fajnie, prawda?

Czy efekty tych leków są możliwe?

Pomysł, że pigułka, która może być wykorzystana do zwiększenia inteligencji, poprawy komunikacji z ludźmi, a nawet telekinetyki jest co najmniej kuszące, ale czy to możliwe?

Niestety, nie ma czegoś takiego jak NZT-48 lub CPH4, mimo że fałszywe produkty o tej nazwie można znaleźć w Internecie. Istnieje alternatywa, ale oczywiście istnieją pewne kluczowe różnice w tym, jak to działa.

Rzeczywistość tego, co nootropics może zrobić

Nootropics może zrobić wiele dla nas. Mogą poprawić szybkość, z jaką nasze neurony wysyłają sygnały, poprawić zdolność mózgu do wytrzymywania i odzyskiwania po nadmiernym wysiłku, a nawet poprawić funkcję neuroprzekaźników.

Większość nootropics zapewni nam wsparcie poznawcze w jakiejś formie, ale obecnie nie ma leków lub suplementów dostępnych rzeczywiście zwiększyć nasze IQ – i na pewno nic, co może dać nam siłę telekinetyczną.

Nootropics są przydatne dla ludzi, którzy starają się zwiększyć ich zdolności poznawcze podczas pracy lub badania lub po prostu promować zdrowe funkcjonowanie mózgu na co dzień.

Modafinil: najlepsza alternatywa dla tych fikcyjnych inteligentnych lekarstw w świecie rzeczywistym

Ze wszystkich nootropics na obecnym rynku, Modafinil jest najbliżej NZT-48 lub CPH4 w świecie rzeczywistym. W zasadzie, NZT-48 jest rzekomo opiera się na Modafinil się, tylko kilka przesady.

Większość nootropics mają subtelny wpływ na wydajność poznawczą i może potrwać kilka dni ponownego użycia, aż wszelkie rzeczywiste efekty są rejestrowane. Z drugiej strony, Modafinil zapewnia znaczne korzyści po podaniu pojedynczej dawki.

Lek jest technicznie używany, aby czuć się czujny i uważny, ale ma drugorzędną zaletę zwiększenia poziomu dopaminy w mózgu. Efekt ten powoduje natychmiastową poprawę w uczeniu się, pamięci i koncentracji.

Modafinil może przekształcić nas w “maszyny” w pracy lub szkole.

Po zażyciu Modafinil, ludzie często spędzają więcej niż 10 lub 15 godzin pracy w sposób ciągły na projekt.

Nawet jeśli Modafinil nie daje super inteligencji, może to sprawi, że bardzo wydajne w pracy – nawet wydłużenie osiągalne godziny pracy do 20 godzin!

Widać to do pewnego stopnia w Wszechmogącym (Limitless), gdzie Bradley Cooper bierze nzt-48, na podstawie którego może spędzić wiele godzin bez zmęczenia pisania lub handlu na giełdzie.

Podobnie jak Modafinil, zmęczenie przychodzi tylko po wyczerpaniu leku.

Zakup Modafinil Online

Istnieje kilka sposobów, można uzyskać Modafinil.

Po uzyskaniu recepty, można zgodzić się zapłacić fortunę i uzyskać markowe Modafinil w lokalnej aptece.

Mądrzejszy sposób jest kupić Modafinil od dostawcy online.

Zakup Modafinil online oznacza, że nie trzeba recepty i płacisz tylko ułamek ceny.

Jak działa Modafinil

Modafinil działa poprzez stymulowanie obszarów mózgu związane z cyklem snu i czuwania. Dokładniej, stymuluje wszystkie “budząc” elementy cyklu snu i czuwania, co zmusza nas do czujności przez kilka godzin.

Podczas przyjmowania Modafinil, rzadko, że czujesz się zmęczony i giętki po 8 godzin dnia pracy. Większość ludzi może przeciągnąć 10 lub 15 godzin pracy, zanim zaczną czuć się zmęczeni.

Stymulacja ośrodkowego układu nerwowego

Modafinil stymuluje 3 głównych neuroprzekaźników w mózgu:

Oreksyna: sen i cykl budzenia
Oreksyna jest neuropeptydem w mózgu, który wykonuje funkcje budzącej się części cyklu snu i czuwania.

Przechodzi z głębokiego mózgu do innych obszarów, w tym kory mózgowej.

Gdy tam jest, stymuluje obszar, co sprawia, że czujemy się czujni i uważni.

U osób z dysfunkcyjnych układów oreksyny, stan zwany narkolepsją rozwija, co pozostawia uczucie nadmiernego zmęczenia w ciągu dnia, a nawet może zasnąć niespodziewanie.

Modafinil jest przede wszystkim lek, który lekarze używają w leczeniu tego stanu, ze względu na jego zdolność do zwiększenia aktywności oreksyny.

Tak więc u zdrowych osób zwiększa oreksynę, która skutecznie kopie nasze mózgi, co stawia nas w stanie budzenia, chociaż normalnie czulibyśmy się bardzo zmęczeni i gotowi zasnąć.

Histamina: Stymulacja mózgu
Histamina ma wiele funkcji w organizmie. Jedną z najważniejszych i z pewnością najbardziej znanych jest reakcja alergiczna. Powoduje miejscowy obrzęk, wydzielina z nosa i swędzenie.

Jednak histamina ma zupełnie inną rolę w mózgu.

Histamina ma stymulujący wpływ na mózg.

Podobnie jak oreksyna, histamina odgrywa ważną rolę w cyklu snu i czuwania. Po uwolnieniu mówi mózgowi, aby wszedł w stan pobudzenia i stymulacji.

Dopamina: Centrum nagród
Modafinil zwiększa również stężenie dopaminy w mózgu.

Dopamina jest wszechstronnym neuroprzekaźnikiem z kilku ważnych zadań.

Jednym z najważniejszych jest regulacja centrum nagród w mózgu.

Ten specjalny obszar jest używany do rozwoju nawyków i procedur w naszym codziennym życiu. Jeśli zrobimy coś, co mózg uważa za korzystne, centrum nagrody da nam dawkę oksytocyny, która sprawia, że czujemy się dobrze.

On jest programowanie głębszych obszarów naszego mózgu, aby przerobić tę aktywność, coraz kolejną dawkę oksytocyny.

System ten jest niezbędny w procesie uczenia się i koncentrując się na zadaniach.

Ludzie z niskim stężeniem dopaminy w mózgu (na przykład, ludzie żyjący z ADD lub ADHD) często mają trudności z koncentracją, ponieważ ich mózgi muszą pracować bardzo ciężko, aby wymusić centrum nagrody, aby dać im dawkę oksytocyny.

Powoduje to, że chorzy stają się niespokojni i łatwo rozpraszać.

Modafinil jest często używany do poprawy koncentracji, zwłaszcza u pacjentów z ADHD, ponieważ zwiększa stężenie dopaminy, co pozwala na łatwiej aktywację centrum nagrody.

To pozwala nam skupić się na czymś dłużej, a następnie szukać stymulacji gdzie indziej.

Czego można oczekiwać od Modafinil

Teraz, gdy wiemy, jak działa Modafinil i dlaczego różni się od fikcyjnych leków NZT-48 i CPH4, przejdźmy do tego, czego można się spodziewać podczas przyjmowania Modafinil.

Jak długo, zanim zacznę odczuwać efekt?

Modafinil rozpocznie pracę w około 1-2 godzin. To bardzo zależy od tego, ile jadłeś wcześniej i co jadłeś.

To dlatego, że podczas gdy wziąć Modafinil (lub podobny lek) wraz z żywnością, żywności i Modafinil razem konkurować o wchłanianie.

Oznacza to, że zajmie to trochę więcej czasu, aż efekty produktu zaczną się objawiać.

To nie jest złe i zaleca się przyjmować modafinil po jedzeniu ze względu na niektóre z jego negatywnych skutków ubocznych na tłumienie apetytu.

Jak się poczujesz o Modafinil

Nie będziesz czuć się mądrzejszy o Modafinil niż na leki w filmach, ale to sprawi, że poczujesz się bardziej czujny i znacznie bardziej koncentruje się na zadaniu.

Dzięki tym efektom, Modafinil jest tak przydatne dla studentów, kreatywnych pracowników i profesjonalnych przedsiębiorców, którzy pracują na trudnych i psychicznie wymagających działań.

Ludzie często zgłaszają poczucie, że mogą całkowicie “dostroić się” do tego, nad czym pracują.

Wiele osób zgłasza również, że po zażyciu Modafinil, ich retencji pamięci jest bardziej skuteczne. Na przykład, zamiast przywoływać odpowiedź na odwrocie karty, mają tendencję do zapamiętywania jej przy pierwszym zarejestrowaniu.

Oś czasu Modafinil

Ilość czasu, w którym Modafinil pozostaje aktywny może się znacznie różnić między osobami, ale zwykle trwa około 16 – 22 godzin. Większość ludzi uważa, że znaczna część efektów zatrzymać po około 16 godzin.

Preparat zaczyna objawiać się między 1 a 2 godzinami po spożyciu i osiąga szczyty około 2 godzin po tym (wartość 4-godzinna).

Zwykle pozostaje w najwyższym punkcie przez kolejne 2 godziny, a następnie stopniowo zmniejsza się w ciągu najbliższych 12 -14 godzin.

Czy są jakieś skutki uboczne?

W filmie Wszechmogący (Nieograniczony) lek zaczął powodować zmiany w rzeczywistości, silne bóle głowy i choroby, gdy nie byli aktywnie na nim. Doniesiono, że poprzedni użytkownicy leku zmarł po tym, jak zabrakło dostaw.

W Lucy CHP4 główna bohaterka w końcu stała się wszechmocna.

Johansson przekroczył czas i przestrzeń i był w stanie spojrzeć na początki życia na Ziemi, powstawanie Ziemi i wszechświata, i był świadkiem Wielkiego Wybuchu.

Pod koniec filmu całkowicie zniknęła. Na pytanie, gdzie jest, odpowiedziała groźnie: “Jestem wszędzie”.

Są to dość szczególne i poważne skutki uboczne, które można oczekiwać od leków.

Tutaj w prawdziwym świecie, skutki uboczne są znacznie łagodniejsze.

Modafinil może mieć pewne skutki uboczne. Jednak zdecydowana większość z nich nie jest poważna.

Najczęstsze działania niepożądane Modafinil są:

Bóle głowy
Bezsenność
tłumienie apetytu
napięcie mięśni
Niepokój

W rzadkich przypadkach może wystąpić ciężka alergiczna reakcja skórna zwana zespołem Stevena Johnsona.

Ostatnie myśli

Chociaż leki z filmów Wszechmogący (Limitless) (NZT-48) i Lucy (CPH4) są interesujące i stanowią motyw do dobrego filmu, nie są prawdziwe.

Najbliższą rzeczą mamy do tych fikcyjnych leków jest modafinil.

Zamiast zapewnić nam superintelligence, Modafinil zwiększa naszą produktywność i koncentrację. Jest to korzystne dla osób, które muszą wykonać dużo pracy naraz, na przykład dla studentów, którzy zdają egzamin, dla kreatywnych pracowników, którzy starają się tworzyć treści, oraz dla profesjonalistów, którzy pracują nad projektem lub prezentacją.