pic-2-take-your-pill

DLACZEGO MÓJ MODAFINIL NIE DZIAŁA?

Istnieje kilka różnych powodów, dlaczego Modafinil może nie działać. Można je podzielić na dwie kategorie, w zależności od tego, kto ich doświadcza — nowych użytkowników lub długoterminowych użytkowników.

  1. Modafinil nie działa dla nowych użytkowników

Czy próbowałeś Modafinil kilka razy i okazało się, że nie daje wsparcia, które zostało obiecane, gdy go kupiłeś?

Przed wyszukiwaniem innego nootropowe, można spróbować kilku rzeczy, ale najpierw ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego to może nie działać.

A) Niska jakość modafinil

W zależności od tego, gdzie kupiłeś Modafinil, może zostały podane złej jakości Modafinil, który nie jest w stanie wywołać efekty.

Jest to bardziej powszechne niż można by pomyśleć, więc zalecamy, aby zamówić modafinil zawsze od jakości zaufanych dostawców.

Niefortunna prawda jest taka, że istnieje wiele fałszywych stron internetowych i firm o słabej integralności w przestrzeni Modafinil ze względu na nieuregulowany charakter. Firmy często dostarczają tabletki końca życia lub nieaktywne tabletki Modafinil.

Mimo, że nie jest to powszechne zjawisko, Niektórzy użytkownicy Modafinil okaże się, że ich lek nie kopać jak powinien.

Jest to bardziej powszechne u ludzi, którzy regularnie używają Modafinil – ale może się to zdarzyć również z nowymi użytkownikami.

Na szczęście, Istnieje kilka sztuczek, które można użyć, aby modafinil pracy, jeśli to się dzieje z Tobą.

Zbadamy, dlaczego modafinil może nie działać, i będziemy oferować 5 wskazówki, które można użyć jako środek zaradczy.

Jak go rozwiązać:

Jeśli uważasz, że twoje tabletki Modafinil były wadliwe, najprostszą rzeczą jest, aby zamówić nową partię z renomowanego źródła. W przeciwnym razie możesz przetestować go na znajomego, aby sprawdzić, czy działa na nich, czy nie.

B) Niewystarczająca dawka

Standardowa dawka Modafinil jest 200 mg. Jednak, Niektóre źródła online sprzedają dawki niskie do 50 mg. Jest stosunkowo powszechne dla ludzi, aby zamówić te 50 mg tabletki, myśląc, że jest to standardowa dawka – nie przyniosły żadnych widocznych efektów.

W innych przypadkach dawka 200 mg jest zbyt niska. Jest to szczególnie ważne dla osób o ponadprzeciętną strukturę ciała.

Pomyśl o swoim ciele jak o jeziorze. Podczas przyjmowania leków lub suplementów, jest rozcieńczony do tego jeziora. Jeśli jezioro jest bardzo małe, będzie znacznie wyższe stężenie leku w wodzie. Wręcz przeciwnie, jeśli jezioro jest duże, lek będzie mniej skoncentrowany, gdy rozpuszcza się w większej ilości wody, a tym samym będzie miał słabsze skutki.

Dowiedz się więcej o modafinil dawkowanie.

Jak go rozwiązać:

Spójrz na tabletki, których używasz, jaka jest dawka?

Jeśli dawka na tabletce wynosi tylko 50 mg lub 100 mg i jesteś przeciętną osobą, prawdopodobnie będziesz musiał zwiększyć dawkę, aby osiągnąć znaczące skutki.

Wiele osób również znaleźć ulepszenia, gdy przesiadł się z Modafinil do silniejszej wersji – armodafinilu. Najpopularniejsze produkty armodafinilu są Artvigil i Waklert.

Skupić się na około 200 mg modafinilu lub 150 mg armodafinilu.

Podobnie, jeśli jesteś większą osobą i dawka 200 mg nie wystarczy, spróbuj przyjąć większą dawkę. W takim przypadku zalecamy stopniowe zwiększanie dawki poprzez podzielenie następnej dawki na pół, aby osiągnąć dawkę 300 mg, a następnie przełączyć się na podwójną dawkę 400 mg.

Jeśli nadal nie czujesz skutki w 400 mg, prawdopodobnie masz albo niskiej jakości tabletki lub twoje ciało potrzebuje dodatkowej pomocy, aby poczuć skutki Modafinil.

To prowadzi nas do następnego punktu …

C) Polimorfizmy genetyczne (problemy z metabolizmem leków)

Obszar genomiki eksplodował w ostatnich latach. Od zakończenia projektu ludzkiego genomu, który odwzorował cały ludzki genom, nasze zrozumienie, jak różne geny wpływają na nasze zdrowie, gwałtownie wzrosło.

Polimorfizmy genetyczne są unikalnymi odmianami określonego genu. Dzięki temu ludzie mają różne kolory włosów i oczu i mogą wpływać na wiele innych funkcji ludzkiego ciała.

Niektóre polimorfizmy genetyczne wpływają na sposób metabolizmu leków w wątrobie, niektóre pozwalają nam szybciej je metabolizować (a tym samym szybko je dezaktywować), inne powodują, że metabolizm jest wolniejszy niż średnia standardowa (efekty trwają znacznie dłużej).

Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś, kto wydaje się być łatwo dotknięte kofeiną lub alkoholem? A może z kimś, kto może pić kawę lub alkohol przez wiele godzin i pozostają stosunkowo nienaruszone przez ich wpływ?

Oba mogą być wynikiem polimorfizmów genetycznych wpływających na sposób metabolizowania tych związków.

Podobnie jak większość leków, kiedy modafinil dostaje się do organizmu, natychmiast zaczynamy rozbić go w wątrobie. Na szczęście, Modafinil jest odporny na ten rozkład i pozwala mu pozostać w obiegu przez około 10 do 15 godzin.

Wreszcie, wszystkie modafinil z tych enzymów jest rozkładane w wątrobie i wydalane z moczem. Tylko o 10% dawki Modafinil pozostawia pęcherza w stanie nienaruszonym; reszta jest wydalana jako nieaktywny metabolit znany jako kwas Modafinil.

Każdy z tych enzymów jest zakodowany z określonymi genami, z których niektóre mają dobrze znane polimorfizmy. Główne odpowiedzialne geny to CYP2C19, CYP3A4 i CYP2D6 …

Jak to naprawić:

Nie możemy zmienić naszych genów. To, oczywiście, aż technologia taka jak CRISPR rozszerza się, ale to temat dla innego artykułu. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że nie możemy zmienić naszych genów.

Jednak, co możemy zrobić, to połączyć Modafinil z innymi suplementami, które spowalniają jego metabolizm.

Istnieje wiele ekstraktów roślinnych, które zmieniają aktywność metaboliczną naszej wątroby i które mogą być wykorzystane do zwiększenia skutków Modafinil. Należy zauważyć, że jeśli spróbujesz to zrobić, robisz to na własne ryzyko.

Nie zaleca się zbyt długiego hamowania metabolizmu danego leku. Jeśli używasz którejkolwiek z tych metod, zdecydowanie zaleca się robić cotygodniowe przerwy.

  1. Sok grejpfrutowy

Okazuje się, że sok grejpfrutowy (prawdziwa substancja – nie sok o smaku grejpfruta) zmniejsza aktywność wszystkich genów CYP450 związanych z Modafinil.

Jest to najprostszy sposób, aby zmniejszyć tempo rozkładu metabolicznego Modafinil.

Związki odpowiedzialne za te efekty znajdują się tylko w prawdziwych sokach grejpfrutowych, najlepiej świeżo formowanych z owoców. Zakupiony sok grejpfrutowy może to zrobić, ale ma znacznie niższą jakość.

  1. Bacopa (Bacopa monnieri)

Bacopa jest popularnym ziołowym lekiem nootropowym o znanym działaniu hamującym na wszystkie 3 główne geny metabolizmu modafinil.

Jest to doskonały suplement dla tych, których leki działają słabo.

  1. Rośliny zawierające Berberynę

Należą do nich Berberis vulgaris i kanadyjski Vodilka (Hydrastis canadensis).

Berberyna jest związkiem występującym w różnych roślinach. Jest popularny jako suplement diety z łagodnym efektem nootropowym. W dodatku, Berberyna hamuje enzymy CYP450 odpowiedzialny za rozkład Modafinil.

Berberyna jest zwykle sprzedawany jako nootropowe i w leczeniu zakażeń w przewodzie pokarmowym ze względu na jego szerokie działanie przeciwbakteryjne.

D) Dezaktywacja przez inne związki

Innym powodem, dla którego Modafinil może nie działać jest interakcje z innymi żywności/suplementy/leki w jelitach.

Niektóre związki mogą rzeczywiście wiązać się z lekami, takimi jak Modafinil i zapobiec ich wchłanianie do organizmu.

Modafinil sam ma szybkość wchłaniania tylko 40 – 65%. Wszystko, co dodatkowo zmniejsza biodostępność Modafinil może zmniejszyć wpływ produktu na organizm.

Wiele z nich korzysta z ich suplementów wcześnie rano – wszystkie na raz. Miesza związki razem, gdy rozpuszczają się w żołądku, i może je zneutralizować, zanim jeszcze dostać się do krwiobiegu.

Demulcenty (leki, które zmiękczają i łagodzą uszkodzone lub zaognione błony śluzowe) i prebiotyki są dobrym przykładem związków hamujących.

Są to popularne suplementy diety stosowane w promowaniu zdrowia. Można je kupić w supermarketach lub w aptece. Działają one poprzez stworzenie slimy powłoki na błony śluzowej przewodu pokarmowego. Jest to bardzo korzystne w naprawie uszkodzonych obszarów jelita, ale również zablokować wchłanianie innych związków – w tym Modafinil.

Jeśli łagodzące, takie jak wiąz lub inulina, są podejmowane razem z Modafinil, są one prawdopodobne, aby zablokować wchłanianie leku.

Inne związki mogą neutralizować Modafinil przez przyłączanie się do niego w żołądku i nie wchłaniając go przez przewód pokarmowy.

Gdy ludzie przedawkują narkotyki, podobna technika jest stosowana, aby zapobiec wchłanianiu większej liczby leków z przewodu pokarmowego. Węgiel aktywowany jest używany do wiązania się z tymi lekami i zapobiegania ich wchłanianiu do krwiobiegu. To samo może się zdarzyć z innymi związkami.

Takie rzeczy jak garbniki zielonej i czarnej herbaty są szczególnie znane z tego.

Przykłady związków, które mogą neutralizować Modafinil:

Inulinowy

kora krzyku

hibiskus szlam

suplementy błonnika

lukrecja (glicyrhyzon)

Celulozy

zielona herbata

czarna herbata

wiele herbat ziołowych

Węgiel

Leki zobojętniające

Jak to naprawić:

Całkowite uniknięcie tego problemu jest bardzo proste; modafinil co najmniej godzinę od wszystkich innych suplementów.

Większość związków będzie już wchłaniane lub przenoszone wystarczająco daleko w dół przewodu pokarmowego, aby uniknąć powikłań w ciągu około godziny.

Idealnie, modafinil cieszy się rano na pusty żołądek, a następnie godzinę później pożywny posiłek i trochę wody.

Jeśli pacjent przyjmuje inne leki, zdecydowanie zaleca się skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zmieszaniem ich z Modafinil.

Leki mogą nie tylko zanegować działanie Modafinil, ale także Modafinil może zanegować działanie tych leków. Jeśli potrzebujesz tych leków, aby utrzymać się, nie chcesz ryzykować ich neutralizacji.

2. Modafinil nie działa w długoterminowych użytkowników

Dla użytkowników długoterminowych, każdy z powyższych problemów może wystąpić. Jednak, istnieje inny ważny czynnik do rozważenia, jeśli modafinil jest podejmowane przez dłuższy okres czasu.

Tolerancja leku

Tolerancja leku w Modafinil jest dość kontrowersyjna. Istnieje wiele badań opublikowanych w recenzowanych czasopismach, które wykazały, że modafinil nie tworzy tolerancji.

Jednak, jest to również częsty problem zgłaszane przez użytkowników, którzy regularnie biorą Modafinil.

Dlatego musimy wziąć pod uwagę fakt, że pomimo braku porozumienia naukowego tolerancja jest możliwa.

Jak go rozwiązać:

Tolerancja występuje, gdy organizm przyzwyczaja się do leku i przestaje na niego reagować. Najprostszym sposobem, aby to naprawić jest regularne przerwy.

Zwykle trwa to kilka dni, ale może to być nawet miesiąc. To zależy od dawki, którą zażywałeś i od tego, jak długo przyjmowałeś lek bez przerw.

Zapobieganie tolerancji w pierwszej kolejności wymaga tej samej metody. Wielu użytkowników pominąć 1 dzień w tygodniu lub 1 lub 2 tygodnie w miesiącu.

Zwykle wystarcza, aby zapobiec tworzeniu się tolerancji.

Krótki opis

W zdecydowanej większości przypadków, Modafinil działa jak wskazano i jest dość niezawodny lek.

Jeśli to nie zadziała, istnieje kilka rzeczy, które można rozważyć i wprowadzić poprawki, które zwykle rozwiązują problem.

Podejrzewa się, że tabletki złej jakości, szybki metabolizm leków, inne formy leków / suplementów i niewystarczające dawki. Dla użytkowników długoterminowych, należy również wziąć pod uwagę możliwość tolerancji na produkt.

Najlepszym sposobem, aby uniknąć większości z tych problemów jest, aby uzyskać źródło Modafinil od renomowanego dostawcy i wziąć dzienną dawkę 200 mg Modafinil co najmniej jedną godzinę przed lub po posiłkach i innych suplementów lub leków.

Zaleca się również, aby regularnie robić przerwy, aby zapobiec rozwojowi tolerancji leku.