two

Co to jest armodafinil?

Modafinil jest dobrze znany w społeczności nootropowe dla jego zdolność do zwiększenia ogólnej wydajności. Utrzymuje nas świadomy poprzez zwiększenie poziomu dopaminy, noradrenaliny i oreksyny w mózgu.

Pomimo popularności Modafinil, niewielu zdaje sobie sprawę z silniejszego brata Modafinil, armodafinilu.

Wewnątrz modafinil tabletki, Istnieją dwie wersje tej samej substancji chemicznej; R-Modafinil i S-Modafinil. Wyglądają jak lustrzane obrazy. Tak samo jest z prawą i lewą rękami. Wyglądają tak samo, ale w swojej strukturze są zasadniczo przeciwne.

Armodafinilu jest czysty R-Modafinil, który jest uważany za najbardziej psychoaktywnych z dwóch wersji Modafinil. Naukowcy odnoszą się do leku, który zawiera tylko jedną konkretną wersję (enancjomer) cząsteczki, “związek enancjomery”.

Z drugiej strony, Modafinil jest uważany za “składnik racemic”, co oznacza, że istnieje taka sama liczba praworęcznych i leworęcznych wersji w mieszaninie.

Na pierwszy rzut oka, różnica między czystego R-Modafinil i racemic wersje wydaje się niewielkie. W końcu obie wiążą się z tymi samymi receptorami i robią praktycznie to samo w organizmie. Poprawnie?

W zasadzie, istnieją duże różnice w skutkach tych dwóch związków. R-modafinil jest nieco silniejszy na poziomie mikropoziomowym niż racemic modafinil. Wymieszać go z miliardów cząsteczek w pojedynczej dawce, a efekty nagle znacznie zintensyfikować.

Rozdíly mezi Armodafinilom a Modafinil

Różnice między armodafinilem i Modafinil

  1. Różnice w dawce

Większość czasu, Modafinil podaje się w dawce 200 mg.

Jednak, Armodafinilu jest najczęściej stosowany w dawce 150 mg na dobę.

Mimo, że nie jest to ogromna różnica w dawce, należy to wziąć pod uwagę, Ponieważ armodafinilu w dawce 200 mg będzie miał różny wpływ na organizm.

Dla tych, którzy są bardzo wrażliwe i chcieliby mniejszą dawkę 75 mg, Tabletki Waklert pochodzą z wygodnym wycięciem przez środek, dzięki czemu łatwiej podzielić je na dwie równe połówki dla niższej dawki.

  1. Różnice w działaniach niepożądanych

W porównaniu do Modafinil, armodafinilu jest bardziej prawdopodobne, aby powodować objawy, w tym bezsenność i nadmiernej stymulacji. Jest to szczególnie w przypadku, gdy odbywa się to zbyt późno w ciągu dnia. Jest również bardziej prawdopodobne, aby powodować suchość w ustach, bóle głowy i nudności, takich jak Modafinil, ale mniej prawdopodobne, aby spowodować niepokój, paranoja i drażliwość.

Największym problemem użytkowników armodafinilu (Waklert) jest nadmierna stymulacja. Wielu użytkowników zgłosić, że objawy można uniknąć, biorąc dawkę wcześnie rano i unikanie innych używek, takich jak kawa lub czekolada.